KOLEKCJA ‘FOREST’

Oto moje leśne TRIO.

Przedstawiam Ci moje nowe obrazy z otwartej kolekcji ‘FOREST’. Obrazy te dołączyły do kolekcji w 2023 roku i są kolejnym krokiem mojego twórczego rozwoju. Są drogą, którą chcę podążać, po której chcę się wspinać. Są krajobrazem, w którym jest mi dobrze.  Zabieram Cię w podróż po leśnych ścieżkach. Często wyboistych, górskich. Idziemy w nieznane. Kto wie, co czeka nas na końcu? 

Znajdź swoją DROGĘ.
Rozejrzyj się DOOKOŁA.
PODZIWIAJ.
Poszukaj PIĘKNA.
ODDYCHAJ pełną piersią.
IDŹ przed siebie.

Obrazy z otwartej kolekcji 'FOREST'

Pierwszy leśny obraz namalowałam we wrześniu 2022 roku. Było to nowe wymagające wyzwanie. Trudne i ekscytujące. Nim ukończyłam moje dzieło, wiedziałam, że nie będzie ostatnim w swoim rodzaju. Już wtedy wyobraźnia podsyłała mi kolejne magiczne kadry natury. To było to, w czym czułam się sobą. Mój klimat.  

Dziś prezentuję kolejne 3 leśne obrazy otulone mgłą. Ich tajemniczość wprowadzi Cię w błogi stan. 

Spójrz w ich głębię, wycisz myśli i pobudź zmysły. 

Czujesz powiew wiatru? Zapach igliwia? Wilgotne powietrze? Dotyk mgły? 
Co słyszysz?

Gdy stoję przy sztaludze i nakładam farbę na płótno, buduję silną więź z powstającym obrazem. Wyobrażam sobie siebie o świcie wśród tych licznych pełnych życia drzew. Idę leśną ścieżką, głęboko oddycham, rozglądam się dookoła i zachwycam pięknem natury. 

Marta Borowczyk, kolekcja FOREST

Natura jest moją wielką inspiracją

Kocham spacery w lesie i górskie wędrówki. Kocham zapach wilgotnej ziemi, delikatny dotyk trawy i szum kołyszących się drzew. Kocham patrzeć w dal. Kocham tajemnice, jakie kryje w sobie mgła. W przyrodzie odnajduję spokój. Pozwala mi wyciszyć myśli i dodaje pozytywnej energii. Pragnę, by moje obrazy tak właśnie wpływały na ludzi. Tworzę sztukę dającą odprężenie i wytchnienie, radość i ukojenie. Wyczulam na piękno, które jest dookoła nas. 

Wiem, że nic nie zastąpi żywego kontaktu z naturą. Żadne zdjęcie ani obraz nie odda rzeczywistego piękna przyrody. Wiem to, bo tego doświadczam. Ale obrazy odmieniają nasze wnętrza. Wprowadzają wyjątkowy nastrój. Spoglądając w głąb obrazu odetnij się na moment i przenieś w inne miejsce. Uruchom wyobraźnię, usłysz dźwięk natury, poczuj wiatr. Zacznij marzyć i pozwól sobie na chwilę spokoju. 

Wszystkie obrazy powstały przy użyciu farb akrylowych na płótnie bawełnianym. Każdy z nich pokryty jest werniksem, chroniącym farbę przed czynnikami zewnętrznymi, czyli kurzem, światłem i wilgocią.

Obrazy poza wartością dekoracyjną, mają też wartość kolekcjonerska. Dlatego do każdego obrazu załączam podpisany przez mnie Certyfikat Autentyczności. Warto trzymać go razem z obrazem 😉

Rozejrzyj się dookoła. Poszukaj piękna.

60×80×2 cm
nr 3/FOREST
2023

Znajdź swoją drogę. Weź oddech. Idź.

60×90×2 cm
nr 2/FOREST
2023

Idź przed siebie. Mierz wysoko.

80×100×2 cm
nr 4/FOREST
2023

To jest to, czego szukałam

Malowanie leśnych krajobrazów w mglistej tajemniczej oprawie dało mi olbrzymie spełnienie. Odnalazłam swój klimat i siebie 🙂 Mam już bardzo rozbudowane pomysły na kolejne obrazy… Potrzebowałam 2 lat na znalezienie tego czegoś. Ale znalazłam! Wreszcie wyobraźnia eksplodowała 😉 I nie będą to tylko lasy. Ale zdecydowanie… 

NATURA. Mglista aura. Tajemnicza dusza.

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zechcesz towarzyszyć mi w mojej twórczej przygodzie. W końcu nie tworzę tylko dla siebie, ale dla ludzi, dla Ciebie. Sztuka jest dla wszystkich. 

Jeśli chcesz być na bieżąco z obrazami, które maluję, zachęcam Cię do zapisu do mojego Klubu Kolekcjonera. Klubowiczom wysyłam wiadomości informujące o premierach nowych obrazów, o wystawach oraz ciekawych wydarzeniach z mojej pracowni 🙂 Serdecznie ZAPRASZAM!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart