WYSTAWA w Kargowej

Wystawa malarstwa pt. "TOWARZYSZENIE"

Pokłosie 3 lat twórczości Marty i Urszuli Borowczyk.

W środę 8. listopada 2023 w Mediatece Światowid w Kargowej odbył się wernisaż wystawy “Towarzyszenie”.

Zaprezentowałam na niej obrazy z minionych 3 lat. Moje pierwsze akrylowe prace, abstrakcyjne obrazy z kosmicznej kolekcji CISZA, akwarele z cyklu BIRDS oraz BOTANIC, a także realistyczne krajobrazy z cyklu FOREST i JUST. Moje obrazy dopełniły fantastyczne abstrakcje mojej córki Urszuli, która w swą twórczość wlewa totalnie dużo energii, zapału i serca.

Dziękuję serdecznie zespołowi Mediateki Światowid za gościnę, serdeczność oraz pomoc w przygotowaniu wystawy. Ogromnie dziękuję też wszystkim gościom przybyłym na wernisaż. Za to, że chcieliście mnie poznać, porozmawiać i zwyczajnie być. Wdzięczność i radość, to czuję gdy o Was myślę 🙂 To wydarzenie zostanie na zawsze w mej pamięci i sercu.  

Wystawa jest dostępna w godzinach pracy biblioteki do 24 listopada. Serdecznie zapraszam.

Dlaczego "TOWARZYSZENIE" ?

Wystawa pt. “TOWARZYSZENIE” to prezentacja doświadczeń i zmian z ostatnich 3 lat mojej twórczości oraz odkrywczej przygody ze sztuką mojej 3 letniej córki Urszulki.

“TOWARZYSZENIE” to historia kobiety, która postanowiła wywrócić ułożone życie do góry nogami. To opowieść o przemianie, której początkiem były narodziny dziecka.

Moja mała Urszula zapoczątkowała w moim życiu wielkie zmiany. Stała się bodźcem do twórczego rozwoju. Podczas jej narodzin, narodziłam się nowa ja – artystka 🙂 

Urszulka TOWARZYSZY mi często podczas malowania i jest dla mnie największym natchnieniem. 

Ja natomiast swą malarską pasją zarażam córkę i TOWARZYSZĘ jej w odkrywaniu kreatywności i wewnętrznego potencjału. 

TOWARZYSZYMY sobie od 3 lat. Tworzymy razem. Napędzamy się nawzajem. Dziś mamy się czym pochwalić i robimy to właśnie na tej wystawie.

Do zorganizowania wystawy w Kargowej zaprosił mnie zaprzyjaźniony architekt Łukasz Pokorski. Dziękuję Ci Łukaszu serdecznie 🙂 

A wszystkim planującym remont bądź budowę domu w bliskich i dalszych okolicach Kargowej polecam usługi architektoniczne Pokorski Architektura i Urbanistyka.

Zapraszam na fotograficzną relację z wystawy

Shopping Cart